• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

Jak działamy

Poradnia AFROTENA rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku. Każdego traktujemy wyjątkowo i wnikliwie. Czy to osoba dorosła czy dziecko każdy może liczyć na kompleksowe, profesjonalnie podejście w naszej Poradni. Na początku terapii skupiamy się na przyczynach Twoich dolegliwości, a potem zaczynamy działać. Dlatego podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad żywieniowy, zdrowotny, psychodietetyczny, aby móc zidentyfikować jak najwięcej czynników, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie. Nie skupiamy się jedynie na ułożeniu właściwej diety, ale także na Twojej sferze psychicznej. Często jedzenie jest czymś więcej niż tylko zaspokojeniem fizycznego głodu. Powody, z jakich zaglądasz w nocy do lodówki czy zjadasz cała czekoladę zamiast obiadu, mają bardzo często podłoże emocjonalne. Jeśli nie umiesz sobie radzić z napięciem emocjonalnym, powstaje w Tobie pragnienie szybkiej ulgi – i sięgasz po coś smacznego. Jedzenie staje się ucieczką: zamiast rozpoznawać emocje i świadomie je wyrażać, zjadasz je. My pomożemy Ci przerwać to błędne koło. Nauczymy Cię m.in. radzić sobie z napadami objadania, uzależnieniem od słodyczy, czy tzw. „zajadaniem stresów”.

Naszą rolą jest także wypracowanie, w oparciu o dotychczasowe postępowanie, indywidualnej – „diety”, czyli zdrowego, dopasowanego do Ciebie sposobu odżywiania. To nie my mamy dopasować się do nowej diety, tylko naszą obecną dietę należy dopasować do naszych potrzeb. Dopiero takie postępowanie, eliminujące popełniane błędy i wprowadzające nowe prawidłowe zachowania żywieniowe, a nie drastyczne ograniczenia, gwarantuje uzyskanie trwałego ubytku masy ciała.

Bardzo ważna jest MOTYWACJA i przekonanie, że cel, który sobie postawisz, jest do osiągnięcia. Czy jesteś gotowa/y na zmiany? Czy chcesz podjąć wyzwanie, aby zmienić dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia? Czy znajdziesz czas na to, żeby zacząć „ŻYĆ ZDROWO”? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to znaczy, że jesteś gotowa/y podjąć skuteczne działanie.

Pracujemy z ludźmi, którzy cierpią na różne dolegliwości - nietolerancje pokarmowe, wysokie ciśnienie, cukrzycę, zaburzenia odżywiania, nadwagę, otyłość olbrzymią czy zaburzenia laktacji, ale również z osobami, które chcą po prostu zdrowo się odżywiać, planują potomstwo, czy są na diecie wegetariańskiej i nie wiedzą jak dobrze zbilansować swoja dietę. Wspieramy osoby przygotowujące się do zabiegowego leczenia otyłości oraz które już przeszły operację bariatryczną. Jako pracownicy naukowi wykorzystujemy w swojej praktyce najnowsze doniesienia naukowe i tylko sprawdzone metody leczenia.

facebook