• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

Zespół

Założycielka Poradni Psychodietetycznej - AFROTENA

dr inż. Agata Gaździńska

Specjalista ds. żywienia, specjalista w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, psychodietetyk, fizjolog wysiłku, doradca laktacyjny

Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Studium Pedagogicznego SGGW w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie z zakresu racjonalnego żywienia, a także liczne kursy specjalistyczne m.in.: z psychodietetyki, z psychologii odchudzania, immunodiagnostyki nietolerancji pokarmowej, zasad prawidłowego żywienia i poradnictwa dietetycznego, leczenia cukrzycy w świetle najnowszych zaleceń klinicznych oraz promocji karmienia piersią i problemów w laktacji.

W 2010 roku uzyskałam stopień naukowy doktora w zakresie technologii żywności i żywienia na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. W 2013 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Od wielu lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Stowarzyszenia Praktycznego Leczenia Otyłości oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Podczas realizacji mojej pracy doktorskiej zajmowałam się oceną wydatku energetycznego oraz stanu odżywienia i sposobu żywienia studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Jestem autorem i współautorem licznych publikacji na łamach takich czasopism jak m.in.: Żywienie Człowieka i Metabolizm, Medycyna Sportowa, Lekarz Praktyczny, Farmacja Wojskowa, Nowiny Lekarskie, Medycyna Metaboliczna - Chirurgia, Polski Przegląd Medycyny i Psychologii Lotniczej, Polski Przegląd Higieny i Epidemiologii. Wypowiadam się jako ekspert w czasopismach takich jak: Super Linia, InStyle, Fakt czy Skarb. Jestem współautorką książki "Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie" oraz poradnika "Odchudzanie bez wyrzeczeń", a także "Dieta na lato" wydanych przez dziennik Fakt. Biorę czynny udział w wielu konferencjach naukowych poświęconych tematyce żywienia, aktywności fizycznej i zdrowia.

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam od razu po studiach w 2004 r. Początkowo pracowałam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, oceniając stan odżywienia dzieci w Poradni Antropometrycznej oraz opiekując się młodymi mamami z zaburzeniami laktacji w Poradni Laktacyjnej. Od 12 lat pracuję w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej (WIML) w Warszawie, gdzie zajmuję się dietoterapią i dietoprofilaktyką. Obecnie jestem Kierownikiem Poradni Dietetyki i Leczenia Otyłości w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie m.in. konsultuję pacjentów z otyłością olbrzymią przed i po operacjach bariatrycznych, diagnozuję zaburzenia odżywiania wśród wojskowego personelu lotniczego oraz prowadzę działalność profilaktyczną i edukacyjną. Brałam udział w wielu projektach naukowych poświęconych leczeniu i zapobieganiu nadwagi i otyłości. Dla poszerzenia swoich zainteresowań ukończyłam również kurs masażu klasycznego, leczniczego i sportowego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Jestem członkiem Komitetu Ekspertów Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA. W ramach Fundacji biorę aktywny udział w różnych akcjach promujących zdrowe żywienie. Specjalizuję się w pomocy osobom chorującym na otyłość, w każdym stopniu nasilenia choroby - zarówno leczących się zachowawczo, jak i zabiegowo. Pomagam również kobietom ciężarnym i karmiącym właściwie planować ich dietę oraz mamom z zaburzeniami laktacji. Moja wiedza żywieniowa oraz psychodietetyczna cały czas jest uzupełniana najnowszymi doniesieniami naukowymi krajowymi i światowymi.

Aktualnie jestem koordynatorem dwóch projektów realizowanych w ramach Narodowego Programu Zdrowia dla służb mundurowych. Więcej na stronie http://www.wiml.waw.pl/?q=pl/narodowy-program-zdrowia

Prowadzę również wykłady w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej, organizującym szkolenia w wybranych miastach w Polsce.

Stale współpracujemy z wybranymi psychologami i psychodietetykami.


Kontakt z mediami

tel. 533 669 422

e-mail:kontakt@afrotena.pl 


facebook