• Zadzwoń do nas


  533 669 422

 • Napisz do nas


  kontakt@afrotena.pl

Zespół

Założycielka Poradni Psychodietetycznej - AFROTENA

dr inż. Agata Gaździńska

Specjalista ds. żywienia, specjalista w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, psychodietetyk, fizjolog wysiłku, doradca laktacyjny

Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Studium Pedagogicznego SGGW w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie z zakresu racjonalnego żywienia, a także liczne kursy specjalistyczne m.in.: z psychodietetyki, z psychologii odchudzania, immunodiagnostyki nietolerancji pokarmowej, zasad prawidłowego żywienia i poradnictwa dietetycznego, leczenia cukrzycy w świetle najnowszych zaleceń klinicznych oraz promocji karmienia piersią i problemów w laktacji.

W 2010 roku uzyskałam stopień naukowy doktora w zakresie technologii żywności i żywienia na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. W 2013 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Od wielu lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Stowarzyszenia Praktycznego Leczenia Otyłości oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Podczas realizacji mojej pracy doktorskiej zajmowałam się oceną wydatku energetycznego oraz stanu odżywienia i sposobu żywienia studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Jestem autorem i współautorem licznych publikacji na łamach takich czasopism jak m.in.: Żywienie Człowieka i Metabolizm, Medycyna Sportowa, Lekarz Praktyczny, Farmacja Wojskowa, Nowiny Lekarskie, Medycyna Metaboliczna - Chirurgia, Polski Przegląd Medycyny i Psychologii Lotniczej, Polski Przegląd Higieny i Epidemiologii. Wypowiadam się jako ekspert w czasopismach takich jak: Super Linia, InStyle, Fakt czy Skarb. Jestem współautorką książki "Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie" oraz poradnika "Odchudzanie bez wyrzeczeń", a także "Dieta na lato" wydanych przez dziennik Fakt. Biorę czynny udział w wielu konferencjach naukowych poświęconych tematyce żywienia, aktywności fizycznej i zdrowia.

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam od razu po studiach w 2004 r. Początkowo pracowałam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, oceniając stan odżywienia dzieci w Poradni Antropometrycznej oraz opiekując się młodymi mamami z zaburzeniami laktacji w Poradni Laktacyjnej. Od 12 lat pracuję w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej (WIML) w Warszawie, gdzie zajmuję się dietoterapią i dietoprofilaktyką. Obecnie jestem Kierownikiem Poradni Dietetyki i Leczenia Otyłości w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie m.in. konsultuję pacjentów z otyłością olbrzymią przed i po operacjach bariatrycznych, diagnozuję zaburzenia odżywiania wśród wojskowego personelu lotniczego oraz prowadzę działalność profilaktyczną i edukacyjną. Brałam udział w wielu projektach naukowych poświęconych leczeniu i zapobieganiu nadwagi i otyłości. Dla poszerzenia swoich zainteresowań ukończyłam również kurs masażu klasycznego, leczniczego i sportowego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Jestem członkiem Komitetu Ekspertów Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA. W ramach Fundacji biorę aktywny udział w różnych akcjach promujących zdrowe żywienie. Specjalizuję się w pomocy osobom chorującym na otyłość, w każdym stopniu nasilenia choroby - zarówno leczących się zachowawczo, jak i zabiegowo. Pomagam również kobietom ciężarnym i karmiącym właściwie planować ich dietę oraz mamom z zaburzeniami laktacji. Moja wiedza żywieniowa oraz psychodietetyczna cały czas jest uzupełniana najnowszymi doniesieniami naukowymi krajowymi i światowymi.


Konsultacje i współpraca


mgr Paulina Baran

psycholog, psychodietetyk, psycholog transportu

Jestem doktorantką Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz absolwentką studiów podyplomowych z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam również studia podyplomowe z Psychologii Transportu na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy i szkolenia, w tym między innymi szkolenie z zakresu terapii neuropsychologicznej i interwencji kryzysowej w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie. Przed rozpoczęciem pracy zawodowej odbyłam staż w Zakładzie Psychologii Pracy w Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy ATTIS w Warszawie. Obecnie pracuję na stanowisku Asystenta w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym WIML w Zakładzie Bioinżynierii Lotniczej, gdzie realizuję liczne projekty badawcze z obszaru psychologii, psychofizjologii, a także żywienia człowieka. Na co dzień współpracuję ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki w zakresie opracowywania programów profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości u pilotów i personelu latającego, a także wspieram pacjentów leczonych szpitalnie w procesie powrotu do zdrowia. Pomagam naszym pacjentom w odzyskiwaniu kontroli nad procesem jedzenia oraz trwałej zmianie nawyków żywieniowych.

Celem sesji psychodietetycznych jest:

 • diagnoza pozażywieniowych aspektów nadwagi i otyłości
 • diagnoza zaburzeń odżywiania
 • identyfikacja oraz poprawa błędów w postrzeganiu przez pacjenta własnego ciała
 • diagnoza zasobów psychoenergetycznych niezbędnych do wprowadzenia trwałych zmian w swoim stylu życia
 • wypracowanie wspólnie z pacjentem skutecznych metod odzyskiwania kontroli nad jedzeniem
 • bieżące motywowanie i wspieranie pacjenta w długim i wcale niełatywm procesie zmiany


mgr  Anna Beata Jakacka

dietetyk

Jestem absolwentką kierunku Dietetyka warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Obecnie kończę studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Ponadto jestem stażystką w Poradni Dietetyki i Leczenia Otyłości w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie pracuję z pacjentami z otyłością olbrzymią oraz po operacjach bariatrycznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam już podczas studiów, między innymi w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Poradni Diabetologicznej i na Oddziale Gastroenterologii.

Po studiach pracowałam jako dietetyk w firmie Zepter, gdzie zajmowałam się odchudzaniem pacjentów i prowadzeniem warsztatów zdrowego gotowania.
W swojej pracy magisterskiej badałam spożycie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wśród kobiet ciężarnych, a na podstawie moich badań powstała publikacja w czasopiśmie Problemy Higieny i Epidemiologii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę żywieniową, medyczną i psychologiczną poprzez regularne uczestnictwo w konferencjach związanych z tą tematyką oraz poprzez czytanie przedmiotowej literatury.

Ukończyłam również kursy z zakresu Dietcoachingu 1 i 2 stopnia oraz kurs leczenia żywieniowego POLSPEN.Kontakt z mediami

tel. 533 669 422

e-mail:kontakt@afrotena.pl 


facebook