• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

20 Kongres Żywienia Międzynarodowej Unii Towarzystw Żywieniowych

20 KONGRES ŻYWIENIA MIĘDZYNARODOWEJ UNII TOWARZYSTW ŻYWIENIOWYCH

Międzynarodowa Unia Towarzystw Żywieniowych (International Union of Nutritional Sciences) działa od 1948 r. i ma wpływ na politykę żywnościową na całym świecie, opiniuje badania naukowe dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

W dniach 15-20 września 2013r. odbędzie się 20 Kongres Żywienia Międzynarodowej Unii Towarzystw Żywieniowych w Granadzie (Hiszpania).
Tematyka Kongresu będzie dotyczyć rosnącego znaczenia zdrowia i jakości życia dla społeczeństwa, a zasadniczą rolę w tym kontekście, odgrywają nauki o żywieniu. Konferencja obejmie wykłady plenarne, sesje i równoległe sympozja poświęcone głównym tematów dotyczącym żywności i żywienia.Dla ciekawskich:

W 2009 roku podczas wyborów do zarządu International Union of Nutritional Sciences (spośród 107 państw) na okres czteroletniej kadencji, została wybrana polka - Pani dr hab. Małgorzata Schlegel-Zawadzka (kierownik Zakładu Żywienia Człowieka Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).
Jest to ogromne wyróżnienie dla polskiego środowiska zajmującego się naukami żywieniowymi. Jest to też znak, że polskie nauki żywieniowe wnoszą znaczący wkład w światową wiedzę w tym zakresie!

http://icn2013.com/pages/welcome

<< Powrót

facebook