• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

Poradnik Fundacji OD-WAGA pt. „Co i jak jeść, by zdrowe życie wieść?”

PORADNIK FUNDACJI OD-WAGA PT. „CO I JAK JEŚĆ, BY ZDROWE ŻYCIE WIEŚĆ?”

Poradnik pt. „Co i jak jeść, by zdrowe życie wieść?” to kontynuacja projektu pn. „Na Woli zdrowo żyjemy z OD-WAGĄ!” zrealizowanego w 2014r. przez Fundację OD-WAGA.


Poradnik pt. „Co i jak jeść, by zdrowe życie wieść?” został przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z inicjatywy pracowników Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Poradnik w formie kolorowego folderu zawiera 20 przepisów na zdrowe podwieczorki. Jest ich 20, bo na każdy roboczy dzień tygodnia, kiedy dzieci przebywają w placówkach.

Każdemu przepisowi towarzyszy porada związana z określonym składnikiem odżywczym, np. dlaczego warto pić mleko, czy jajka są zdrowe, jakie tłuszcze służą do smażenia, a jakie do wzbogacania potraw na zimno, jak wybierać mięso mielone i parówki itp. Z OD-WAŻNEGO poradnika dorośli dowiedzą się także co to znaczy, gdy gdzie dziecko nie chce jeść, je mało, albo za dużo, a także jak odróżnić głód od apetytu.

Jako ekspert Fundacji i jednocześnie specjalista ds. żywienia, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, Kierownik Pracowni Dietetyki i Leczenia Otyłości Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, przygotowałam zawarte w Poradniku przepisy i porady, tak aby wiedza związana z właściwym odżywianiem była dla Państwa przystępna i zrozumiała. Zachęcam Państwa do zapoznania się z działalnością Fundacji OD-WAGA oraz z informacjami zawartymi w Poradniku.

To, co jedzą nasze dzieci może także albo wywołać albo uchronić je przed nadwagą i otyłością oraz wieloma innymi chorobami.


Więcej informacji na temat poradnika:http://od-waga.org.pl/fundacja-od-waga-newsy.html

dr Agata Gaździńska

<< Powrót

facebook