• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

Światowy Dzień bez Tytoniu 2016 - Przygotuj się na jednolite opakowania

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2016 - PRZYGOTUJ SIĘ NA JEDNOLITE OPAKOWANIA

O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Temu służyć ma Światowy Dzień bez Tytoniu.

Od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety – ostrzega WHO.

Co roku 31 maja, WHO wraz z partnerami organizując obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, podkreśla zagrożenia dla zdrowia wynikające z używania tytoniu. W związku z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, WHO wzywa wszystkie państwa, aby przygotowały się do wprowadzenia jednolitych (standaryzowanych) opakowań wyrobów tytoniowych. Neutralne, jednolite opakowanie to ważny krok w kierunku ograniczenia popytu. Zmniejsza atrakcyjność wyrobów tytoniowych, ogranicza możliwość wykorzystywania opakowań jako nośnika  reklamy i promocji, ogranicza stosowanie wprowadzających w błąd opakowań i oznakowań oraz zwiększa skuteczność ostrzeżeń zdrowotnych.

<< Powrót

facebook