• Zadzwoń do nas


    533 669 422

  • Napisz do nas


    kontakt@afrotena.pl

IV Narodowy Kongres Żywieniowy - 25-26.01.2019r. Warszawa

Instytut Żywności i Żywienia po raz czwarty organizuje Narodowy Kongres Żywieniowy


25 i 26 stycznia 2019 r. wybitni eksperci w dziedzinie zdrowia publicznego i środowisk związanych z żywnością, żywieniem, medycyną i zdrowiem – w tym przemysłu oraz jednostek publicznych związanych z tymi dziedzinami, będą dyskutować nad  problemami zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży.


Na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbędzie się 4 Narodowy Kongres Żywieniowy, zostanie zaprezentowana zmodyfikowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży, opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Praktyczne wskazówki, jak  zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

Drugi dzień Kongresu poświęcony zostanie wdrożeniu nauki do praktyki życia codziennego, w związku z tym zaplanowano szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, realizatorów żywienia zbiorowego, pielęgniarek szkolnych, przedstawicieli kuratoriów oświaty.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/


facebook